Češi nejraději jezdí na dovolenou autem a na cestách sázejí na svoje schopnosti

Autor: Redakce

V dnešní době lidé tráví na cestách mnoho času, auto se téměř stává jejich druhým domovem. Dle nedávného průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost MARS* do této skupiny patří i Češi a přes 70 % českých řidičů si jízdu v autě užívá. Téměř 70 % dokonce jezdí nejraději na dovolenou právě autem. Na svých cestách rádi sázejí na vlastní dovednosti i sebejistotu a k orientaci například s oblibou používají mapu (50 %). Dorazit do cíle svěží, s jistotou a v pohodě jim napomáhají příjemné maličkosti, jako je žvýkačka bez cukru. Na cestách ale řidiči narážejí i na překážky – a nepřítelem jsou si většinou oni sami: Mezi nejčastější věci, které dokáží řízení znepříjemnit, ovlivnit pozornost i sebedůvěru za volantem, patří vlastní vnitřní pocity – únava, stres, spěch, nejistota anebo pocit nekomfortu. Pocit sebejistoty za volantem přitom při svých cestách oceňuje téměř 90 % českých řidičů a třeba právě žvýkačka bez cukru, jejíž žvýkání přispívá k dobrému pocitu a dodává celkový pocit svěžesti, k němu může napomoci.

Potvrzuje to i dopravní psycholožka PhDr. Lucie Skalíková: „Na silnicích vítáme každého pomocníka, který zvýší bezpečnost na cestách. Žvýkání přináší díky stimulaci svalové činnosti řadu povzbudivých efektů: Můžeme pozorovat zvýšenou schopnost koncentrace, zrychluje se krevní oběh, prokrvují se lépe tkáně, mozek dostává větší přísun kyslíku. Kromě těchto prokazatelně pozitivních účinků má žvýkání vliv i na celkovou pohodu řidiče.“

Značka Orbit v letošním roce navíc představila novinku v podobě Orbit  Bubblemint v praktické dóze se 46 ks dražé, jako stvořenou pro cestování autem. Typická a velmi oblíbená příchuť žvýkaček bez cukru nejen že zajistí svěží pocit v ústech, je ale také jednoduchým prostředkem pro získání krásného a zdravého úsměvu a s ním spojeného sebevědomí se usmívat během cesty i v cíli.

 

Další články

Jak na rozmrazování vašeho auta

Mráz podstatně komplikuje řidičům situaci hned v několika ohledech. Vedle zhoršených dopravních podmínek je to i ...